Valaki segítene megírni a mértan házim egyik alpontját?


Tehát: [AB] és [CD] átmérők egy körben. Az átmérők metszéspontja az O pont. m(AOC) szög egyenlő 28 fokkal, akkor m (BC) körív = ?

Kérlek, valaki segítsen, hálás lennék.



2015. jún. 10. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A körcikk körívének hossza 2*r*pí*Ł/360°, ahol Ł a körcikk középponti szöge, esetünkben Ł=152°. Mivel r nincs megadva, azért csak egy egyszerűbb képletet tudunk megadni:


2*r*pí*152°/360°=2*r*pí*19/45=r*pí*38/45 egység hosszú a kör köríve.

2015. jún. 10. 22:15