Ezt a kémia feladatot hogyan kell megoldani?


ró oldat=0,825 g/cm3 V alkohol=80 cm3

ró alkohol= 0,789 g/cm3 V víz=10 cm3

Hány v/v % (térfogat %)-os ez az oldat?



2015. jún. 7. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A feladatban szereplő vegyületek összeöntésekor térfogati kontrakció lép fel, tehát a térfogatok nem adódnak össze.

A helyes számítás:

ρ(H2O)= 1 g/cm^3 m(H2O)= 10 g

m(alkohol)= 80 * 0,789 = 63,1 g

m(elegy)= 73,1 g V(elegy)= 73,1 / 0,825 = 88,6 cm^3

80 / 88,6 * 100 = 90,3 V/V% alkohol

2015. jún. 8. 15:51