Valaki el tudja magyarázni kérlek, hogyan lehet előállítani klórt?

laborban is

2015. jún. 3. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

iparban NaCl olvadékának (nem vizes oldat, hanem olvadék) elektrolízisével.


katódon: Na+ + e- = Na(sz)

elektródon Cl- -> 1/2 Cl2 (g)


laborban:

2 KMnO4 + 16 HCl = 2 KCl + 2 MnCl2 + 8 H2O + 5 Cl2


(kálium-permanganát + sósav)


esetleg még:

NaOCl + 2 HCl = NaCl + H2O + Cl2

2015. jún. 3. 22:00
 2/3 anonim ***** válasza:
pl. oxidálószerrel oxidáljuk a sósav kloridion tartalmát, ilyen oxidálószer pl. a KMnO4, ez redukálódik, miközben a HCl kloridionját elemi klórrá oxidálja
2015. jún. 3. 22:00
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. jún. 3. 22:03