laborban is2015. jún. 3. 21:47
1/3 anonim válasza:
iparban NaCl olvadékának (nem vizes oldat, hanem olvadék) elektrolízisével.
katódon: Na+ + e- = Na(sz)
elektródon Cl- -> 1/2 Cl2 (g)
laborban:
2 KMnO4 + 16 HCl = 2 KCl + 2 MnCl2 + 8 H2O + 5 Cl2
(kálium-permanganát + sósav)
esetleg még:
NaOCl + 2 HCl = NaCl + H2O + Cl2
2/3 anonim válasza:
pl. oxidálószerrel oxidáljuk a sósav kloridion tartalmát, ilyen oxidálószer pl. a KMnO4, ez redukálódik, miközben a HCl kloridionját elemi klórrá oxidálja
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. jún. 3. 22:03