A(-5;1)

B(3;2)

c(1;0)

1.írd fel az "a" oldal egyenletét

2.Számítsd ki a "b"oldal hosszát!

3.írd fel a kör egyenletét, ha egy átmérőjének a két végpontja az A (6;8) és a B (-2;0) pontok!



2015. jún. 2. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Más szemjegyekkel valakinek leírtam:

[link]

Ez alapján már megy?

2015. jún. 2. 17:12
 2/4 A kérdező kommentje:
nem nagyon
2015. jún. 2. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:

az "a" oldal egyenlete gondolom az A és B pont között van, így van egy egyenes egyenlete, melyet a függvénytáblában és a matekkönyvbe is "két adott ponton átmenő egyenes egyenlete" címen találsz, majd azzal felírod.

( y 2 – y 1 )·( x – x 1 ) = ( x 2 – x 1 )·( y – y 1 )

behelyettesítve:

(2-1)· (x-(-5)) = (3-(-5))· (y-1)


a "b" oldal hosszánál pedig lényegében a "két pont távolsága" képletet kell használnod, mely lényegében egy pitagorasz tétel (a képletet most nem írom le), csak az eredményt: BC hossza =2,8284


A harmadik feladatnál pedig elsőkörben kiszámolod az A és B pont felezőpontját, nevezzük T pontnak, így T(2;4) lesz, ez lesz a kör középpontja, majd pedig kiszámoljuk az A és B távolságát, és ezt a távolságot megfelezzük, hiszen a kör egyenleténél nekünk csak a sugár hossza kell, a végleges egyenlet:

(x-2)^2+(y-4)^2=32

2015. jún. 3. 15:16
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2015. jún. 3. 22:59