Ezt a feladatot hogy kell megoldani? (Feltételes valószínűség)


25 tétel van, ebből 5 'jó'

Mennyi az esélye, hogy amennyiben a második tételre jót húztunk, az első tétel is jó?



2015. máj. 30. 09:36
 1/1 bongolo ***** válasza:

A: első jó

B: második jó

P(A|B) = P(AB)/P(B)

Feltételezem, hogy a tételeket visszatevés nélkül húzzuk:

P(AB) = {mindkettő jó} = 5/25·4/24

P(B) = {első rossz második jó, vagy pedig mindkettő jó}

= 20/25·5/24 + 5/25·4/24

...

2015. máj. 30. 23:22