25 tétel van, ebből 5 'jó'
Mennyi az esélye, hogy amennyiben a második tételre jót húztunk, az első tétel is jó?
2015. máj. 30. 09:36
1/1 bongolo válasza:
A: első jó
B: második jó
P(A|B) = P(AB)/P(B)
Feltételezem, hogy a tételeket visszatevés nélkül húzzuk:
P(AB) = {mindkettő jó} = 5/25·4/24
P(B) = {első rossz második jó, vagy pedig mindkettő jó}
= 20/25·5/24 + 5/25·4/24
...