200 g oldatbó, melyben a nátrium-nitrát tömegrészaránya 1,7 %, vizet párologtattak el.A keletkezett oldatban a só tömegrészaránya 2% lett. Határozd meg hány gramm víz párolgott el.2015. máj. 23. 17:38
1/5 anonim válasza:
200g-ban 1,7% tömeg, az 3,4g. Ennyi a só.
Pont 3,4g lesz a víz elpárolgása után is. Vagyis ekkor
2% = 3,4g --> 1% 1,7g --> 100% 170g
Vagyis 200-170=30g víz párolgott el.
2/5 A kérdező kommentje:
a megoldás már megvolt, csak nem tudom felírni azt h mi adott
2015. máj. 23. 17:47
3/5 anonim 



válasza:





felírhatunk egy keverést is
ugye mit tudunk?!
a kezdeti oldatot és annak a tömeg%-os összetételét és a keletkezett oldat tömeg%os összetételét, illetve azt, hogy ha elpárologtatunk, akkor a távozó víz 0 tömeg% tartalmaz sót
200*1,7+m2*0=(200+m2)*2
-30 vagyis 30g víz párolgott el
4/5 anonim 



válasza:





igazából keveréssel elegáns megoldani szóval úgy írom fel neked az "adva vant"
m1=200g
w1=1,7 m/m%
m2=?
w2=0 m/m%
w3=2 m/m%
5/5 anonim válasza:
Adott:
Keverék (oldat): 200g
Oldott anyag (a só): 1,7tomeg% =200*0,017=3,4g
Oldott anyag a párolgás után: 3,4g de már 2%