Hogy jön ki az eredmény ebből?


1/rx = 1/r1 + 1/r2 + 1/r3 = 5/20 :O?

de hogyan ???


r1=10

r2=10

r3=20


levezetné valaki ?


2015. máj. 22. 12:04
 1/4 Bugya Péter ***** válasza:
20/5
2015. máj. 22. 12:06
 2/4 A kérdező kommentje:
10^-1+10^-1+20^-1 = 0,25 ?
2015. máj. 22. 12:08
 3/4 TamásTóth ***** válasza:

1/rx = 1/r1 + 1/r2 + 1/r3 = 5/20


Mit nem értesz? behelyetessítesz:


1/rx = 1/10 + 1/10 + 1/20 (közös nevezőre hozod őket)


1/rx = 2/20 + 2/20 + 1/20


Innen látható, hogy 5/20-ad less


De át is lehet írni hogy ne törtek legyenek:


0.1 + 0.1 +0.05 (1/10 + 1/10 + 1/20)

2015. máj. 22. 12:35
 4/4 A kérdező kommentje:
a közös nevezőt nem tudtam, hogy arra kell hozni.
2015. máj. 22. 12:53