Valaki segítene egy deriválásban?

(x+1) szorozva e az x ik hatványon, mennyi a deriváltja?

2015. máj. 21. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
(x+2)e^x
2015. máj. 21. 17:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Parciálisan kell deriválni; a képlet szerint


((x+1)*e^x)'=(x+1)'*e^x+(x+1)*(e^x)'


A deriválási szabályokból tudjuk, hogy (x+1)'=x'+1'=1+0=1 és (e^x)'=e^x, ezért


=e^x+(x+1)*e^x, itt kiemelhetünk e^x-nt:


=e^x(1+(x+1))=e^x*(1+x+1)=e^x*(x+2).

2015. máj. 21. 17:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nekem x négyzeten (x+1) jött ki, de köszönöm, hogy kijavítottatok. Lenne még egy. X törve x+ e az x négyzeten. az eredmény 1törve (x+1) négyzeten lesz ugye?
2015. máj. 21. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
"Parciálisan kell deriválni" ... ezen jót nevettem.
2015. máj. 21. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

A második feladat nem egyértelmű, írd le, hogy mit akarsz pontosan.

x/(x+e^x^2) ?


Ha igen, akkor az eredmény biztosan nem az, amit kihoztál.

Amúgy wolframalpha a segítséged!

2015. máj. 21. 18:46
 6/7 A kérdező kommentje:

Az x/x+1 deriváltam, és az eredmény 1 / (x+1)^2

És az a kérdésem, hogy ennyi-e?

2015. máj. 21. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, annyi.
2015. máj. 21. 20:49