(x+1) szorozva e az x ik hatványon, mennyi a deriváltja?2015. máj. 21. 17:19
2/7 anonim válasza:
Parciálisan kell deriválni; a képlet szerint
((x+1)*e^x)'=(x+1)'*e^x+(x+1)*(e^x)'
A deriválási szabályokból tudjuk, hogy (x+1)'=x'+1'=1+0=1 és (e^x)'=e^x, ezért
=e^x+(x+1)*e^x, itt kiemelhetünk e^x-nt:
=e^x(1+(x+1))=e^x*(1+x+1)=e^x*(x+2).
3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nekem x négyzeten (x+1) jött ki, de köszönöm, hogy kijavítottatok. Lenne még egy. X törve x+ e az x négyzeten. az eredmény 1törve (x+1) négyzeten lesz ugye?
2015. máj. 21. 17:58
4/7 anonim válasza:
"Parciálisan kell deriválni" ... ezen jót nevettem.
5/7 anonim válasza:
A második feladat nem egyértelmű, írd le, hogy mit akarsz pontosan.
x/(x+e^x^2) ?
Ha igen, akkor az eredmény biztosan nem az, amit kihoztál.
Amúgy wolframalpha a segítséged!
6/7 A kérdező kommentje:
Az x/x+1 deriváltam, és az eredmény 1 / (x+1)^2
És az a kérdésem, hogy ennyi-e?
2015. máj. 21. 18:55