Hozzá sem tudok kezdeni, mit kell csinálni?

[link]

2015. máj. 19. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

annyi a lényege, hogy a sinx=1/2 az az y tengelyen 1/2 és különböző bizonyítások alapján egységkörön ez pont pitagoraszi számhármasokra vezethető vissza ez egy húr az egységkörben és a két végpontja ahol metszi a kört az azzal bezárt szögek lesznek a megoldások

egyszer az amit visszakeresel a számológépben és egyszer a kiegészítő szöge


adni kell hozzá egy periódust azt kész


mondjuk sinx=1/2 az 30° és a kiegészítő szöge 180-30= 150°


x1=30°+k*360°

x2=150°+k*360°

ahol k egész szám (K€Z)


vagy ha radiánba kéri van egy mesterfogás


mondjuk 30 fok radiánban 30*pí/180° és akkor ezt egyszerűsítve megkapod, hogy 1/6pí radián


és akkor a megoldás


1/6pí+k*2pí

5/6pí+k*2pí


ahol k€Z


a koszínusz meg az x tengelyen ugyan az

én úgy tanultam hogy sin-es ég (y) cos-os föld (x)

2015. máj. 19. 19:48
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!
2015. máj. 19. 19:52