10. -es matek! Nagyon megköszönném a segítséget!?


Valaki le tudná írni mint egy kis vázlatként, hogy mikor melyiket kell használni a feladatban? Nem tudom hogy kezdjek neki. (Tangens, cosAlfa, stb.)


1. Derékszögű háromszög egyik hegyesszöge 27 fokos, a hegyesszög melletti befogója 36 cm hosszú. Mekkorák az oldalai és szögei?


2. Egy lejtő vízszintessel bezárt szöge 16 fok, a lejtő hosszúsága 400 m. Milyen magasra visz?


3. Egy rombusz oldalai 22 cm-esek, egyik szöge 52 fokos. Mekkora a területe?


4. Egy egyenlő szárú háromszög szára 16 cm-es, az alapon fekvő szöge 78 fokos. Mekkora a területe, kerülete?


5. Szerkessz alfa nagyságú szöget, melyre sin Alfa=3/7!


Nem kell megoldani, csupán csak kis képletet kérnék, hogyan kezdjek neki..

Elöre is köszönöm!



2015. máj. 19. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:

1, A szögei 90, 27 és 180-(90+27)=63 fokosak.

cos 27=szög melletti befogó/átfogó

0,89=36/átfogó

Átfogó=40,45 cm

A másik befogót Pitagorasz-al tudod kiszámolni

átfogó^2=befogó_1^2+befogó_2^2

1636,2=1296+befogó_2^2

Innen a másik befogó=gyök alatt(1636,2-1296)=18,45 cm


2, Egy derékszögű háromszöget rajzolsz és annak kell a magassága, vagyis az egyik befogója

sin 16=szöggel szembeni befogó/átfogó

0,26=szöggel szembeni befogó/400

Szöggel szembeni befogó=400*0,26=104

Tehát 104 méter magasra visz.

2015. máj. 19. 11:25
 2/6 anonim ***** válasza:

3, Ha meghúzzuk a rombusz átlóit 4 azonos derékszögű háromszöget kapunk.

A hegyesszöge 52/2=26 fokos és átfogója 22 cm.

sin 26=szöggel szembeni befogó/ átfogó

0,42=szöggel szembeni befogó/22

Innen: a szöggel szembeni befogó=0,42*22=9,24 cm

A rombusz rövidebb átlója 2*9,24= 18,48 cm

cos 26=szög melletti befogó/átfogó

0,898=szög melletti befogó/22

Innen: a szög melletti befogó= 0,898*22=19,75 cm

A rombusz hosszabbik átlója 2*19,75=39,5 cm

Területe=a két átló szorzata/2=39,5*18,48/2=365 cm^2

2015. máj. 19. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:

4,Megszerkeszted a háromszöget, a magassága két egyenlő derékszögű háromszögre osztja az eredeti háromszöget.

sin78=szöggel szembeni befogó/átfogó

0,97=szöggel szembeni befogó/16

Szöggel szembeni befogó=15*0,97=15,5 cm


Cos78=szög melletti befogó/átfogó

0,2=szög melletti befogó/16

Szög melletti befogó=16*0,2=3,2 cm

Alapja=2*3,2=6,4 cm

Kerülete=6,4+2*16=38,4 cm

Területe=6,4*15,5/2=49,6 ^2


Remélem jól számoltam.


5, 3/7=0,42

sin 26 fok=0,42

Tehát egy 26 fokos szöget kell szerkeszteni

2015. máj. 19. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:

5.

huzol egy alapot szerkesztesz rá egy merőlegest. felmérsz rá 3 cm-t. ez lesz a befogó. Ahol kimetszette a 3 cm-t ott körzőnyilásba veszel 7cm és ahol kimetszi az alapot ott lesz a derékszögű háromszög átfogója és igy meg van az alfa szög aminek a szinusz 3/7

2015. máj. 19. 14:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Woah. Nem gondoltam, hogy valaki ilyen részletesen, sőt kiszámolva válaszolt a kérdésemre!:)

Viszont, sikerült megoldanom az első négy kérdést. (Korrepetáláson voltam.) Viszont az ötödik feladat kicsit macerás lesz.

Nagyon köszönöm!

További Szép Napot!:)

2015. máj. 19. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát...Neked is további szép napot!

Többet segít a korrepetálás, itt csak "próbálgatunk" segíteni.

Sok sikert és jó jegyeket! :)

2015. máj. 19. 20:20