Segítség a fizika háziban?


A problémám, hogy olyan tanárunk van, hogy senki nem ért semmit.


[link]


Ez a feladat, amire ötöst lehet kapni, nekem pedig eléggé kellene egy ötös.. Szöveget nem írtunk hozzá, mivel gondolom az ábráról le lehet olvasni, hogy éppen mi történik.



Köszi.


2015. máj. 18. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

E=m*g*h, mindent SI mértékegységben helyettesíts be. Ez egyébként egy test helyzeti energiája.

P=E/t ; E előbb számoltad, t pedig az eltelt idő, szintén SI-ben(másodperc!). Így a teljesítmény mértékegysége J/s=Watt

2015. máj. 18. 20:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ábrázolt testen munkát végeztek úgy hogy megemelték.


1nap alatt azaz 24óra*60perc*60mp alatt ez 86400mp


így az teljesítmény p= W/t = mgh/t


remélem így már érthető minden adat meg van a behelyettesítéshez

2015. máj. 19. 09:08