A problémám, hogy olyan tanárunk van, hogy senki nem ért semmit.
Ez a feladat, amire ötöst lehet kapni, nekem pedig eléggé kellene egy ötös.. Szöveget nem írtunk hozzá, mivel gondolom az ábráról le lehet olvasni, hogy éppen mi történik.
Köszi.
2015. máj. 18. 20:28
1/2 anonim válasza:
E=m*g*h, mindent SI mértékegységben helyettesíts be. Ez egyébként egy test helyzeti energiája.
P=E/t ; E előbb számoltad, t pedig az eltelt idő, szintén SI-ben(másodperc!). Így a teljesítmény mértékegysége J/s=Watt
2/2 anonim válasza:
Az ábrázolt testen munkát végeztek úgy hogy megemelték.
1nap alatt azaz 24óra*60perc*60mp alatt ez 86400mp
így az teljesítmény p= W/t = mgh/t
remélem így már érthető minden adat meg van a behelyettesítéshez