Egy hosszú, egyenes vezetőhuzalban 20 A erősségű egyenáram folyik. Mekkora a mágneses térerősség a vezetőtől 2 cm távolságban?

itt a mágneses térerősség és a mágneses indukció képlet megegyezik?

2015. máj. 18. 19:09
 1/4 Angelo84 ***** válasza:

a mágneses térerősség és a mágneses indukció közt a mágneses permeabilitás teremt kapcsolatot


B=mű*mű0*H


szóval valszeg a B-t kell számolni.

2015. máj. 18. 19:28
 2/4 Angelo84 ***** válasza:
mármint relatív permeabilitás, ami anyagfüggő, de itt ilyenről nem ejtenek szót, szóval azért írtam, hogy valszeg a B-ről van szó.
2015. máj. 18. 19:30
 3/4 Angelo84 ***** válasza:

na harmadszorra, hogy érthető is legyen. :D


B=mű*mű0*H


B: mágn. indukció

H: mágn. térerősség

mű: relatív permeabilitás

mű0: mágn. permeabilitás


szóval mindegy melyiket számolod, mert a mű0 a kapcsolat a kettő között, a sima "mű"-vel meg nem kell foglalkozz, mert nincs is megadva.

2015. máj. 19. 01:33
 4/4 anonim ***** válasza:
H*2*pi*r=I, ebből át lehet rendezni.
2015. máj. 19. 08:43