itt a mágneses térerősség és a mágneses indukció képlet megegyezik?2015. máj. 18. 19:09
1/4 Angelo84 válasza:
a mágneses térerősség és a mágneses indukció közt a mágneses permeabilitás teremt kapcsolatot
B=mű*mű0*H
szóval valszeg a B-t kell számolni.
2/4 Angelo84 válasza:
mármint relatív permeabilitás, ami anyagfüggő, de itt ilyenről nem ejtenek szót, szóval azért írtam, hogy valszeg a B-ről van szó.
3/4 Angelo84 válasza:
na harmadszorra, hogy érthető is legyen. :D
B=mű*mű0*H
B: mágn. indukció
H: mágn. térerősség
mű: relatív permeabilitás
mű0: mágn. permeabilitás
szóval mindegy melyiket számolod, mert a mű0 a kapcsolat a kettő között, a sima "mű"-vel meg nem kell foglalkozz, mert nincs is megadva.
4/4 anonim válasza:
H*2*pi*r=I, ebből át lehet rendezni.