Egy téglalap hosszúsága kétszer akkora, mint a szélessége. Ha a szélességét 3 méterrel

megnöveljük, és a hosszúságát nem változtatjuk. akkor a területe 24 m2

-rel nagyobb

lesz. Határozd meg a téglalap eredeti hosszúságát és szélességét!



2015. máj. 17. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

T1=3x

(T2)24=(x+3)*2x

12=x^2+3x

x^2+3x-12=0

és megoldod másodfokú megoldóképlettel

2015. máj. 17. 19:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Kétismeretlenes egyenletrendszer.


Eredeti téglalap:

Szélesség: X

Hossz: 2X

Terület nagysága: T

Tehát X×2X= 2X^2=T


Másik téglalap:

Szélesség: X+3

Hosszúság: 2X

Terület: T+24

Tehát: (X+3)×2X= 2X^2+6X= T+24


Az első egyenletből T helyére behelyettesíted a 2X^2-t:


2X^2+6X=2X^2+24, tehát 6X=24, vagyis X=4, tehát az eredeti téglalap 4×8-as volt. Ha pedig ellenőrzöl, akkor megkapod, hogy ennek ugye 32m^2 a területe, ha pedig a szélességéhez hozzáadsz 3-at, akkor 7×8=56 m^2 a terület, ami pont 24-el nagyobb az előzőnél, tehát jól számoltunk.

2015. máj. 17. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van a másodiknak, figyelmetlen voltam
2015. máj. 17. 19:23
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!! :)
2015. máj. 17. 20:00