2015. máj. 17. 13:27
1/2 anonim válasza:
Mi köze ennek a kérdésnek a tudományhoz?
Nem HF véletlenül?
2/2 anonim válasza:
A téglalap átlója felírható az oldalakból Pitagorasz-tétellel, ez lesz az egyenletrendszer első egyenlete:
1) a^2 + b^2 = 20^2
A második egyenletet a területből kapod:
2) a*b = 192
Célszerű a második egyenletből kifejezni például az 'a' oldalt, majd ezt behelyettesíteni az első egyenletbe, ahol így csak 'b' lesz az ismeretlen, ki tudod számolni. Ha megvan, visszahelyettesíted a második egyenletbe, és megkapod 'a' értékét is.