Egy téglalap átlója 20 cm, területe 192 négyzetcm. Mekkorák a téglalap oldalai?

2015. máj. 17. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi köze ennek a kérdésnek a tudományhoz?

Nem HF véletlenül?

2015. máj. 17. 13:30
 2/2 anonim ***** válasza:

A téglalap átlója felírható az oldalakból Pitagorasz-tétellel, ez lesz az egyenletrendszer első egyenlete:

1) a^2 + b^2 = 20^2

A második egyenletet a területből kapod:

2) a*b = 192


Célszerű a második egyenletből kifejezni például az 'a' oldalt, majd ezt behelyettesíteni az első egyenletbe, ahol így csak 'b' lesz az ismeretlen, ki tudod számolni. Ha megvan, visszahelyettesíted a második egyenletbe, és megkapod 'a' értékét is.

2015. máj. 17. 13:47