Matek? Most tanuljuk a hasonlosági transzformáciok és alkalmazásait . Le tudnátok irni a képleteket? Pl mikor van a táblázat, hogy kikel számolni a, b, c, m, p, q adatokat!?


Befogok. , átfogokat vesszük!

De nem tudom pl ,hogy számoljal ki a c-t ?



#matematika #derékszögű hátomszög befogoja
2015. máj. 13. 18:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Most a feladat :Derégszögú háromszög egyik befogoja 8cm amelynek átfogora eső merőleges vetülete 6cm.Számitsuk ki az átfogóhoz rátartozó magasságot , hiányzó adatokat !?????????
2015. máj. 13. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:

befogótétel: b^2=q*c, a^2=p*c

magasságtétel: m^2=p*q

c=p+q

2015. máj. 14. 21:11