Befogok. , átfogokat vesszük!
De nem tudom pl ,hogy számoljal ki a c-t ?
#matematika #derékszögű hátomszög befogoja
2015. máj. 13. 18:30
1/2 A kérdező kommentje:
Most a feladat :Derégszögú háromszög egyik befogoja 8cm amelynek átfogora eső merőleges vetülete 6cm.Számitsuk ki az átfogóhoz rátartozó magasságot , hiányzó adatokat !?????????
2015. máj. 13. 18:33
2/2 anonim válasza:
befogótétel: b^2=q*c, a^2=p*c
magasságtétel: m^2=p*q
c=p+q