[link]


Ebben a pdfben található, Európánál a 6. feladat az.


A GNI érték a bruttó nemzeti jövedelem, melyet USA dollárban adnak meg és fontos gazdasági mutatója az orszá

goknak. A GNI értékek alapján négy kategóriába sorolják az

országokat. Az alábbi táblázat ezeket a kategóriahatáro

kat mutatja be. Ez alapján határozza meg az F

oszlopban, hogy az egyes országok mely kategóriába tartoznak! Azoknál az országoknál, amelyeknél nem szerep

el GNI adat, ott ne jelenjen meg semmi! Amennyiben segédszámításokat végez, ügyeljen arra, hogy azt csak a megjelölt helyen teheti!


$735 alatt A

$736-$2935 B

$2936-$9075 C

$9076 felett D



2015. febr. 3. 19:33
 1/5 anonim válasza:
Töltsd be az excelt, vedd elő a füzetedet, és ess neki!
2015. febr. 3. 19:35
 2/5 anonim ***** válasza:
=HA(E2<>0;HA(E2<$A$68;$C$67;HA(E2<$A$69;$C$68;HA(E2<$A$70;$C$69;$C$70)));"")
2015. febr. 3. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt írd az F2-esbe. De még úgy is, lehet, hogy: =HA(NEM(ÜRES(E2));FKERES(E2;$A$67:$C$70;3);"")

De ez ugye nem ha függvény.. Én most nem próbáltam ezeket ki, innen szedtem:

[link]

(Ha a *.fl.pdf -nél az fl-t kicseréled ut-ra, akkor kiadja a javítási-értékelési útmutatót, ergo a megoldásos pdf-et. De a neten megtalálod a megoldásokat zip-ben is, benne a kész fájlokkal. (Érettségire készülök infóból, ha megakadok, megnézem a megoldásokat, rájövök, hogy miért az, és fejlesztem a tudásomat.)

2015. febr. 3. 23:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2015. febr. 4. 14:48
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez működik:

=HA(E2<736;"A";HA(E2<2936;"B";HA(E2<9076;"C";"D")))

2015. febr. 4. 15:16