Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


Egy síkkondenzátor 120 cm 2 területű lemezeit 1,5 mm vastag légréteg szigeteli el egymástól.

a) Határozzuk meg a kondenzátor kapacitását!

b) Mennyi a kondenzátor lemezei közötti térerősség, ha 1000 V feszültséget kapcsolunk rájuk?

c) Legfeljebb mekkora feszültség engedhető meg a lemezek között, ha 2000 k V m térerősség felett átütés következik be?


2015. máj. 13. 01:54
 1/5 Bugya Péter ***** válasza:

A=120m^2

d=1,5mm=1,5*10^-3m

E0=8,85*10^-12C^2/Nm^2

Er=1


a, C=Er*E0*A/d

C=8,85**10^-12*120/1,5*10^-3=7,08*10^-9=7,08*pF

2015. máj. 13. 08:24
 2/5 Bugya Péter ***** válasza:
bocsi C=71pF
2015. máj. 13. 08:25
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi. valaki le tudná írni a b és a c-t, hogyan kell megoldani?
2015. máj. 13. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért jó ez a kérdés - és a rá adott válasz -, mert ebből aztán semmit nem tanul az illető, csak bemásolja a füzetébe...
2015. máj. 14. 17:26
 5/5 A kérdező kommentje:
már sikerült megoldani
2015. máj. 14. 18:36