Egy síkkondenzátor 120 cm 2 területű lemezeit 1,5 mm vastag légréteg szigeteli el egymástól.
a) Határozzuk meg a kondenzátor kapacitását!
b) Mennyi a kondenzátor lemezei közötti térerősség, ha 1000 V feszültséget kapcsolunk rájuk?
c) Legfeljebb mekkora feszültség engedhető meg a lemezek között, ha 2000 k V m térerősség felett átütés következik be?
2015. máj. 13. 01:54
1/5 Bugya Péter válasza:
A=120m^2
d=1,5mm=1,5*10^-3m
E0=8,85*10^-12C^2/Nm^2
Er=1
a, C=Er*E0*A/d
C=8,85**10^-12*120/1,5*10^-3=7,08*10^-9=7,08*pF
3/5 A kérdező kommentje:
köszi. valaki le tudná írni a b és a c-t, hogyan kell megoldani?
2015. máj. 13. 21:56
4/5 anonim válasza:
Azért jó ez a kérdés - és a rá adott válasz -, mert ebből aztán semmit nem tanul az illető, csak bemásolja a füzetébe...
5/5 A kérdező kommentje:
már sikerült megoldani
2015. máj. 14. 18:36