Nem értem a kémiát. Segítene valaki?


Van 3feladatom és egyszerűen nem megy. Örülnék, ha valaki segítene megcsinálni vagy legalább elmagyarázná!:)

1. Hány g víz keletkezik 7,35dm3 standardállapotú hidrogéngáz égésekor?

2.A nitrogén és az oxigén egy vegyületében a tömegarány 7:16. A vegyület moláris tömege 92 g/mol. Mi a vegyület összképlete?

3. Mekkora térfogattal növeli 5g sütőpor (NaHCO3)a tésztát sütéskor?

(25C-ra lehűlt tészta)

2NaHCO3(sz)=Na2CO3(sz)+H2O(f)+CO2(g)



Nagyon köszönöm!


2010. febr. 23. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Hidrogén égésének felírod az egyenletét :

2h2 +02 = 2h2o

V= 7,35 dm3

Vmoláris= 24,5

n= V : Vmol = 7,35:24.5 = 0.3 mol

Az egyenletből látszik, hogy 0,3 mol hidrogénből 0.3 mol víz keletkezik, ami m=n*m = 0.3 * 18 =5.4 gramm


Remélem jó.

2010. febr. 23. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:

2.

n:O = 7:16

M= 92g/mol

Mnitrogén: 14g

MOx = 16g


N:O = 7/14 : 16/16

N:O = 0.5 : 1

A legkisebb anyagmennyiséggel kell elosztani az arányszámokat. a legkisebb anyagmennyiség a 0.5

0.5 /0,5 : 1/0.5

1:2 höz lenne, de ennek a moláris tömege 46 g/mol

92 : 46= 2 tehát megszorzod kettővel mindkettőt, így 2:4 hez lesz

N:O = 2:4

2010. febr. 23. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Érthető ? Azért valami visszajelzést írhatnál :) Vagy hiába "koptatom a számat" ?:D
2010. febr. 23. 17:34
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, csak nem voltam itthon.:)

Ezeket leírtam, átnéztem, szerintem jó, majd kiderül!

De nagyon szépen köszönöm, életet mentettél!:D

2010. febr. 23. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:

igazán nincsmit, a harmadik se nehéz, legalábbis nem annyira, mint amilyennek első olvasatra tűnik, de most nincs hangulatom hozzá.

Elindulásképp számold ki, hogy 5 gramm sütőpor hány mol.

Amúgy hányadikas vagy ?

2010. febr. 23. 19:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi és 9.-es vagyok!:) A reál tantárgyak annyira nem mennek!:)
2010. febr. 24. 19:59