1 mol fruktóz égésekor felszabaduló hő mennyidége 2 872kJ.

Hány gramm fruktóz elfogyasztásával lehetne fedezni egy napi 12 000 kJenergiaigényű ember szükségletét? (100%-os hasznosítást feltételezünk.)


2011. jún. 6. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Elosztod a 12.000-et 2.872-vel, ennyi mol fruktózra lenne szüksége. Ezt megszorzod a fruktóz moláris tömegével, és megkapod az eredményt :)
2011. jún. 6. 20:29
 2/4 anonim ***** válasza:
1 mól fruktóz 180g Valami össze van kutyulva mert a fogyasztás 752g-ra jön ki ami lehetetlen!Ennyi fogyasztástól napok alat kinyiffan a delikvens.
2011. jún. 6. 20:29
 3/4 Silber ***** válasza:

1 mol esetén felszabadul 2872 kJ

x mol esetén felszabadul 12000 kJ

_______________________

x=12000*1/2872=4,1783 mol

M=180 g/mol

m=n*M=4,1783*180=752,09 g.

Ez valóban nagy érték, viszont ha ezt átszámítjuk kcal-ra, akkor kapunk egy 2866,67 kcal-os értéket.

"Az általános ajánlás, amennyiben a kalóriabevitel van szó, hogy az embernek szüksége van körülbelül 2700 kalória naponta igényel és a nők körülbelül 2000 kalória naponta."

[link]

Saját adataimmal számolva nekem 2800 kcal-os érték jött ki egy napra, így a bevitel megfelel a valóságnak. A kérdés azt feltételezi, hogy a delikvens csak és kizárólag fruktózt eszik aznap.

2011. jún. 6. 21:34
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. jún. 8. 14:58