Mi a megoldás? Fizika feladat. Légyszi irjatok le az adatokat meg mindent!

1.Mekkora az úszómedence alján a nyomás, ha 1,5 m magasan áll benne a víz?A medence méretei:hosszúság=25m szélesség=12m magasság=2m 2.Mekkora erővel tarthatunk víz alatt egy 1dm3(1 köbdeciméter) térfogatú vasdarabot?A vas sűrűsége:780

2015. máj. 6. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért az adatokat már csak le tudod írni magadtól.
2015. máj. 6. 14:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi ezt kihagytam:A vas sűrűsége:7800 kg/m3 (köbméter)
2015. máj. 6. 14:42
 3/4 Bugya Péter ***** válasza:

1:

A nyomás: (ró)gh=1000*10*1,5=15000 Pa.

2.

F=mg-(ró)Vg=78-10=68 N

2015. máj. 6. 14:43
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves péter!

Sajnonagyon sokat hiányoztam ezért nem értem mit írtál ki ha nagyon szépen megkérlek oda tudnád írni hogy melyik mi köbcentiméter,deciméter Stb.

2015. máj. 6. 16:03