2x-4=12, 5x+9=6, 3x+4=-8,7x+12=9x, 4x+2=4x hogy kell kiszámolni és ellenorizni?2015. máj. 6. 06:41
2/6 Bugya Péter válasza:
2x-4=12 /+4
2x=16 /:2
x=8
Ell: 2*8-4=12
16-4=12
12=12
5x+9=6 /-9
5x=-3 /:5
x=-3/5
Ell: 5*(-3/5)+9=6
-15/5+9=6
-3+9=6
6=6
3x+4=-8 /-4
3x=-12 /:3
x=-12/3=-4
Ell: 3*(-4)+4=-8
-12+4=-8
-8=-8
7x+12=9x /-7x
12=2x /:2
X=6
Ell. 7*6+12=9*6
42+12=54
54=54
3/6 Bugya Péter válasza:
4x+2=4x /-4x
2=0 nincs megoldása az egyenletnek
4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ;)
ezeket? 2x-5+7x+3x-4x=11
15+2x-30+5x+30-7x+x=15
2015. máj. 6. 20:09
5/6 Bugya Péter válasza:
2x-5+7x+3x-4x=11 összevonok
8x-5=11 /+5
8x=16 /:8
x=2
6/6 Bugya Péter válasza:
15+2x-30+5x+30-7x+x=15 összevonok
x+15=15 /-15
X=0