X-es feladat,5. es anyag hogy kell kiszamolni?

2x-4=12, 5x+9=6, 3x+4=-8,7x+12=9x, 4x+2=4x hogy kell kiszámolni és ellenorizni?

2015. máj. 6. 06:41
 1/6 Bugya Péter ***** válasza:

2x-4=12 /+4

2x=16

2015. máj. 6. 07:09
 2/6 Bugya Péter ***** válasza:

2x-4=12 /+4

2x=16 /:2

x=8

Ell: 2*8-4=12

16-4=12

12=12


5x+9=6 /-9

5x=-3 /:5

x=-3/5

Ell: 5*(-3/5)+9=6

-15/5+9=6

-3+9=6

6=6


3x+4=-8 /-4

3x=-12 /:3

x=-12/3=-4

Ell: 3*(-4)+4=-8

-12+4=-8

-8=-8

7x+12=9x /-7x

12=2x /:2

X=6

Ell. 7*6+12=9*6

42+12=54

54=54

2015. máj. 6. 07:14
 3/6 Bugya Péter ***** válasza:

4x+2=4x /-4x

2=0 nincs megoldása az egyenletnek

2015. máj. 6. 07:15
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm ;)

ezeket? 2x-5+7x+3x-4x=11

15+2x-30+5x+30-7x+x=15

2015. máj. 6. 20:09
 5/6 Bugya Péter ***** válasza:

2x-5+7x+3x-4x=11 összevonok

8x-5=11 /+5

8x=16 /:8

x=2

2015. máj. 7. 07:16
 6/6 Bugya Péter ***** válasza:

15+2x-30+5x+30-7x+x=15 összevonok

x+15=15 /-15

X=0

2015. máj. 7. 07:18