Ha 2 pók 2 nap alatt 2 legyet eszik meg, akkor 6 pók 6 nap alatt hány legyet eszik meg?

Tippem az, hogy 6 legyet. Jó a tippem?

2015. máj. 1. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
6 pok 2 nap alatt enne meg 6 legyet ;)
2015. máj. 1. 14:05
 2/7 A kérdező kommentje:

Az arányosság miatt gondoltam:

2 pók 2 nap = 2 légy /*3

6 pók 6 nap = x lény

Tehát akkor 6 légy.

2015. máj. 1. 14:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor 6*6-ot?
2015. máj. 1. 14:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis 6*3-at.
2015. máj. 1. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:

1 pok 2 nap 1 legy

1 pok 6 nap 3 legy

6 pok 6 nap 18 legy

2015. máj. 1. 14:12
 6/7 A kérdező kommentje:

Már rájöttem, hogy hol rontottam el, tehát:


2 pók 2 nap = 2 légy

6 pók 6 nap = x légy

Tehát úgy kaptam meg a 6-ot, hogy a 2 pókot, és a 2 napot is megszoroztam 3-mal. Tehát így összesen 3*3=9-cel kell megszoroznom a 2 legyet. 9*2=18.

2015. máj. 1. 14:23
 7/7 A kérdező kommentje:

8 pók 8 nap alatt.

Tehát egyenes arányossággal:

2 pók 2 nap = 2 légy

8 pók 8 nap = x légy

A 8 pókot és 8 napot úgy kapom meg, hogy megszorzom a 2 pókot és a 2 napot 4-gyel. Tehát a legyek száma 4*4*2=32 légy.

2015. máj. 1. 14:30