Tippem az, hogy 6 legyet. Jó a tippem?2015. máj. 1. 14:01
1/7 anonim válasza:
6 pok 2 nap alatt enne meg 6 legyet ;)
2/7 A kérdező kommentje:
Az arányosság miatt gondoltam:
2 pók 2 nap = 2 légy /*3
6 pók 6 nap = x lény
Tehát akkor 6 légy.
2015. máj. 1. 14:07
3/7 A kérdező kommentje:
Akkor 6*6-ot?
2015. máj. 1. 14:08
4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis 6*3-at.
2015. máj. 1. 14:08
5/7 anonim válasza:
1 pok 2 nap 1 legy
1 pok 6 nap 3 legy
6 pok 6 nap 18 legy
6/7 A kérdező kommentje:
Már rájöttem, hogy hol rontottam el, tehát:
2 pók 2 nap = 2 légy
6 pók 6 nap = x légy
Tehát úgy kaptam meg a 6-ot, hogy a 2 pókot, és a 2 napot is megszoroztam 3-mal. Tehát így összesen 3*3=9-cel kell megszoroznom a 2 legyet. 9*2=18.
2015. máj. 1. 14:23
7/7 A kérdező kommentje:
8 pók 8 nap alatt.
Tehát egyenes arányossággal:
2 pók 2 nap = 2 légy
8 pók 8 nap = x légy
A 8 pókot és 8 napot úgy kapom meg, hogy megszorzom a 2 pókot és a 2 napot 4-gyel. Tehát a legyek száma 4*4*2=32 légy.
2015. máj. 1. 14:30