Egy haromszog egyik csucspontja A (4;-6). Az A csuccsal szemkozti oldal felezopontja F (5;11). Szamitsuk ki a haromszog sulypontjanak koordinatait. Mi a megoldas?

Dolgozathoz kellene

2015. ápr. 24. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyit kell tudni a súlypontról, hogy a hozzá közelebb eső szög javára osztja a felezőpontot 2:1 arányban.

Felírjuk az A ponthoz közelebbi harmadolópont képletét.


m1:m2 arányban a szakaszt osztó egyenes képlete :


x=(m2x1+m1x2)/(m1+m2) y=(m2y1+m1y2)/(m1+m2)

S[(2*4+2*5)/3 ; (1*4+1*-6)/3 ]

S[6;-2/3]

2015. ápr. 24. 08:55
 2/5 anonim ***** válasza:

illetve hát nem a felező pontot osztja hanem az AF szakaszt


ma még nem aludtam úgyhogy lehet nekem segíteni http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. ápr. 24. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:
és amúgy pont az Fhez közelebbi a harmadolópont, csak elírtam de a számítást szerintem nem rontottam el
2015. ápr. 24. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:

na jó megcsinálom jól, mert jönnek az okosok lepontozni

P1=F(5,11) (x1;y1)

P2=A(4;-6) (x2;y2)

1:2=m1:m2


x = m2*x1+m1*x2 /3

y = m2*y1+m1*y2 /3


na ezt már csak be kell ütni


fvtáblázat : 54, 69

2015. ápr. 24. 09:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom,ment a zold :-)
2015. ápr. 24. 09:28