Dolgozathoz kellene2015. ápr. 24. 08:37
1/5 anonim válasza:
Annyit kell tudni a súlypontról, hogy a hozzá közelebb eső szög javára osztja a felezőpontot 2:1 arányban.
Felírjuk az A ponthoz közelebbi harmadolópont képletét.
m1:m2 arányban a szakaszt osztó egyenes képlete :
x=(m2x1+m1x2)/(m1+m2) y=(m2y1+m1y2)/(m1+m2)
S[(2*4+2*5)/3 ; (1*4+1*-6)/3 ]
S[6;-2/3]
2/5 anonim válasza:
illetve hát nem a felező pontot osztja hanem az AF szakaszt
ma még nem aludtam úgyhogy lehet nekem segíteni http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
3/5 anonim válasza:
és amúgy pont az Fhez közelebbi a harmadolópont, csak elírtam de a számítást szerintem nem rontottam el
4/5 anonim válasza:
na jó megcsinálom jól, mert jönnek az okosok lepontozni
P1=F(5,11) (x1;y1)
P2=A(4;-6) (x2;y2)
1:2=m1:m2
x = m2*x1+m1*x2 /3
y = m2*y1+m1*y2 /3
na ezt már csak be kell ütni
fvtáblázat : 54, 69
5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom,ment a zold :-)
2015. ápr. 24. 09:28