Mechanika tesztfeladatlap megoldása?


Véletlenül nem ismerős senkinek ez a feladatlap? Az utóbbi időben elég sokat hiányoztam fizikából és ezt adta ki hogy oldjam meg "ha már nem vagyok ott". Tudom mekkora bunkóság így iderakni, de ha valaki csak egy olvasásra veszi a fáradtságot és jártas a témában, néhány kiskérdésre csuklóból tudja a választ.


[link]


Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2015. ápr. 22. 20:46
 1/3 Bugya Péter ***** válasza:

Az első kérdés első mondatát másold be a google-ba.

DÉLELŐTTI alatt ott vannak a válaszok(2.)

2015. ápr. 22. 21:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Először a megfelelő elméletet tanuld meg! Utána írd, meg hogy hol akadtál el!


Melyik kérdés, amit nem értesz?

2015. ápr. 23. 15:30
 3/3 A kérdező kommentje:

Megoldottam, meg tudnátok nézni?


B - egyenlő a keringési idejük, mert azonos a gyorsulásuk

A - Az asztal nyomóereje és a gravitációs erő.

B - F ≥ μ0 ⋅mg

B - Ha lefelé hajítjuk

A - Az első labda emelkedik magasabbra.

C - A megtett út hossza az eredeti kétszeresére nő

C - 0,8 m

C - Bárhol, a szükséges munka független a pont megválasztásától.

C - F1=F2

B - A talajra érve a nagyobb tömegű golyó sebessége lesz a nagyobb.

B - Ha leng.

C - 60 kg -ot

C - Polarizáció

B - Ha mozog

A - Nem változik



Fcp (fent) = mxg = mxv(negyzet)/L = mxg Vfent=3,2 m/s

Emozgfent + Ehelyzeti = Emozglent 1/2xmxvfent(negyzet)+mxgx2L = 1/2xmxvlent(negyzet) Vlent= 7,1 m/s

Fkötél = Fg + Fcp mxv(negyzet)/L+mxg = 300 N


C = Fk0/ V(negyzet) = 0,008 Nsnegyzet/ mnegyzet Fk = CxVnegyzet, vagyis 2,258 N

mg-Fk =ma ,ezert a=4,355 m/snegyzet

-

-


-

a megnyúlás és a rugóerő között nincs végig egynes arányosság - a rugó eljesen kinyúlik

D=deltaF/deltal D=2N/cm lo = l - deltal vagyis lo= 9cm

-

2015. ápr. 24. 09:21