Hogy lehet kiszámolni a körnek a sugarát, ha megvan a terület?2015. ápr. 22. 16:53
1/1 anonim válasza:
Terület: T
Sugár: r
Ludolf-féle szám: π
T = r² * π // az egyenlőség megmarad, ha mindkét oldalát osztjuk π-vel:
T / π = r² // az egyenlőség megmarad, ha mindkét oldalból négyzetgyököt vonunk:
√(T / π) = r
(Az egyértelműség kedvérét: a teljes T/π négyzetgyök alatt van.)