Nilusi viziló térfogata 2,5 köbméter, mekkora a felhajtó erő ha a vízben van?

fizika..:(

2015. ápr. 22. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van a képlete


V=2,5m^3=2,5*10^3dm^3=2,5*10^6cm^3

rhó víz=1g/cm^3

Kiszorított folyadék mennyisége

V*rhó=2,5*10^6cm^3*1g/cm^3=2,5*10^6 g=2,5 tonna

ezt be kell szorozni 10 m/s^2-el ami 2,5*10^7 N

2015. ápr. 22. 16:51
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Szép kérdés. Biztosan így tették fel?


Nem mindegy, hogy lebeg, úszik, vagy az alján sétál (már ha tud egyáltalán)

Képes lehet a tüdejében kevesebb levegővel lebegni, többel meg úszni?


Ilyen kérdést! :-)

2015. ápr. 23. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
azért 1 köszönöm jól esett volna...
2015. ápr. 27. 23:18