fizika..:(2015. ápr. 22. 16:33
1/3 anonim válasza:
Itt van a képlete
V=2,5m^3=2,5*10^3dm^3=2,5*10^6cm^3
rhó víz=1g/cm^3
Kiszorított folyadék mennyisége
V*rhó=2,5*10^6cm^3*1g/cm^3=2,5*10^6 g=2,5 tonna
ezt be kell szorozni 10 m/s^2-el ami 2,5*10^7 N
2/3 anonim válasza:
Szép kérdés. Biztosan így tették fel?
Nem mindegy, hogy lebeg, úszik, vagy az alján sétál (már ha tud egyáltalán)
Képes lehet a tüdejében kevesebb levegővel lebegni, többel meg úszni?
Ilyen kérdést! :-)
3/3 anonim válasza:
azért 1 köszönöm jól esett volna...