Surgos! Egy osztaly tanuloinak 80%-a a hegyekben es 40%-a a tengeren taborozott. Hany tanulo van az osztalyban, ha tudjatok, hogy 15 diak csak a hegyekben volt?

2015. ápr. 22. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha összeadjuk a százalékokat, akkor láthatjuk, hogy az osztály 120%-a ment kirándulni. Ez matematikai szempontból sem lehetséges, ezért még ki kell találni, hogy a hol a probléma.


A megoldás ott lesz, hogy valakiket mindkét táborba beleszámoltuk; mivel 120% lett az eredmény, és 100% az osztálylétszám, ezért 20% mindkét esetben bele lett számolva. Ez azt jelenti, hogy 60% ment csak a hegyekbe, és 20% csak a tengerpartra.


Már csak azt kell megnézni, hogy minek a 20%-a a 15; a válasz: 75. Tehát az osztályba 75-en járnak, ebből ki lehet számolni, hogy hányan mentek hova.

2015. ápr. 22. 16:38
 2/3 A kérdező kommentje:
Kerhetnek teljes megoldast?
2015. ápr. 22. 17:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a teljes megoldás. De ha azt szeretnéd tudni, hogy hányan voltak a különböző helyeken:


-hegyekben: 75*80/100=60

-tengernél: 75*40/100=30


Ez így összesen 90 gyerek, de tudjuk, hogy a 20%-uk mindkét helyen volt: 75*20/100=15, 90-15=75, vagyis kijött az osztálylétszám, ezzel kijelenthetjük, hogy jól számoltunk.

2015. ápr. 22. 18:33