2015. ápr. 20. 21:03
1/1 anonim válasza:
Megfigyelhetjük, hogy a körkúp magassága egyenlő 2-szer a sugár.
V=1/3*pi*r^2*h
1 liter=1000 cm^3, innen következik, hogy a fél liter víz 500 cm^3. Tehát ez a körkúp térfogata.
És tudjuk, hogy h=2*r
Behelyettesítjük: 500=1/3*pi*2r^3
Innen: r^3=1500/6,28=239
Tehát r=6,2 és h=6,2*2=12,4
Vagyis 12,4 cm a víz magassága a tölcsérben.