1, egy egyenes körkúp alakú tölcsér alapkörének sugara 9 cm, magassaga 18 cm. A tölcsér alsó nyílását befogjuk és fél liter vizet töltünk bele. Milyen magasan áll benne a viz?


2015. ápr. 20. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Megfigyelhetjük, hogy a körkúp magassága egyenlő 2-szer a sugár.

V=1/3*pi*r^2*h

1 liter=1000 cm^3, innen következik, hogy a fél liter víz 500 cm^3. Tehát ez a körkúp térfogata.

És tudjuk, hogy h=2*r

Behelyettesítjük: 500=1/3*pi*2r^3

Innen: r^3=1500/6,28=239

Tehát r=6,2 és h=6,2*2=12,4

Vagyis 12,4 cm a víz magassága a tölcsérben.

2015. ápr. 21. 08:36