2015. ápr. 14. 15:48
1/1 bongolo válasza:
Az egyenes egyenlete:
(y-3)/(x-2) = (4-3)/(5-2)
y-3 = (x-2)/3
Írjuk át normál alakba:
x - 3y + 7 = 0
Még normalizálni kell, vagyis osztani √(1²+(-3)²)-tel:
[x - 3y + 7] / √10 = 0
Ha ennek a bal oldalába behelyettesítjük egy pont x,y koordinátáit, akkor kijön az egyenes és pont távolsága, esetleg annak a mínusz egyszerese, ha negatívra jönne ki:
[2 - 3·(-6) + 7] / √10 = 27/√10