1, Írd fel az egyenesek egyenletét, tengelymetszetük koordinátáit, az általuk egymással bezárt szöget az alábbi adatok alapján! A (-2 ; 3) B (1 ; 5)2015. ápr. 20. 20:28
1/1 anonim válasza:
AB irányvektor: 1-(-2)=3; 5-3=2
Ebből a normálvektor:2;-3
az egyenes egyenlete: 2x-3y=2*1-3*5=-13
az y tengelyt y=13/3 (0;13/3)
az x tengelyt x=-13/2 (-13/2;0) pontokban metszi.
Gondolom az irányszögre vagy kiváncsi.
m=-A/B=2/3
tg alfa =2/3 ezt visszakeresed és megvan az alfa.