Tudnátok nekem ebben segíteni?

1, Írd fel az egyenesek egyenletét, tengelymetszetük koordinátáit, az általuk egymással bezárt szöget az alábbi adatok alapján! A (-2 ; 3) B (1 ; 5)

2015. ápr. 20. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

AB irányvektor: 1-(-2)=3; 5-3=2

Ebből a normálvektor:2;-3

az egyenes egyenlete: 2x-3y=2*1-3*5=-13

az y tengelyt y=13/3 (0;13/3)

az x tengelyt x=-13/2 (-13/2;0) pontokban metszi.

Gondolom az irányszögre vagy kiváncsi.

m=-A/B=2/3

tg alfa =2/3 ezt visszakeresed és megvan az alfa.

2015. ápr. 21. 06:44