Valaki segítene matekból megoldani ezt a 3 feladatot?


1. Mekkora szöggel esnek a Nap sugarai a földre, ha az 1 m hosszú függőleges helyzetű bot árnyéka 80 cm?


2. Egy 3 m hosszú lépcső 1,5 m magasra visz. Mekkora szöget zár be a lépcső a vízszintessel?


3. Az egyenlő szárú háromszög szára 6,5 cm hosszúságú, szárszöge 47 fok 38' nagyságú. Mekkora a háromszög alapjának hossza?


2015. ápr. 16. 03:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1. arctg 1/0,8 = 51.34°


2. arcsin 1.5/3 = 30°


3. 2*6.5*sin 47.63/2 = 5.25

2015. ápr. 16. 05:52
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2015. ápr. 16. 05:57