Valaki segítene matekból megoldani ezt a feladatot?

[link]
2015. ápr. 12. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Pitagorasz (Püthagorasz) tételét már biztosan tanultátok: a²+b²=c².

Ennek alapján, ha a táblázatban két oldal mérete szerepel, a harmadik kiszámítható.

c=a²+b² négyzetgyöke.

a=c²-b² négyzetgyöke.

b=c²-a² négyzetgyöke.


A feladat alapján, nyilván, a szögfüggvényeket is tanultátok.

Ha „a” és „b” oldalakat ismered, akkor α=arctg(a/b); β=arctg(b/a)

Ha „a” és „c” oldalakat ismered, akkor α=arcsin(a/c); β=arccos(a/c)

Ha „b” és „c” oldalakat ismered, akkor α=arccos(b/c); β=arcsin(b/c)


Ha csak egy hegyesszög ismert (akár α, akár β), akkor a másik hegyesszög 180˚-90˚-az ismert hegyesszög, azaz 90˚-az ismert hegyesszög. (Mivel a belső szögek összege 180˚, és derékszögű háromszögről van szó: egy szöge mindig 90˚.)


Ha egy oldal és egy hegyesszög ismert, akkor a megfelelő szögfüggvényt kell használni.

Pl.: „a” és „α” ismerete esetén, például tg(α)=a/b; vagyis tg(α) megadja a/b hányadost. Mivel „a” ismert, a szögfüggvény révén a/b hányados is; ebből b=a/hányados.


Ha betűk vannak számok helyett, akkor csak a „képletek” írhatók fel, számszerűen nem adhatók meg a hiányzó adatok.

2015. ápr. 12. 18:08