Imre reggel 8-kor kerékpáron indult a szomszéd faluba 16 km/h sebességgel. Fél órával később motorkerékpárral utánament Béla, aki 40 km/h seb-gel követte őt. Mikor érte utol Imrét a motoros? Hány km-re voltak ekkor a falujuktól?

Tudna valaki segíteni? (ne csak a végeredményt )

2015. ápr. 15. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Fél óra alatt 8 km-t tett meg Imi.

40-16=24 a sebességkülönbség Béci javára.


A kérdés, hogy 24km/h-val haladva mennyi idő alatt tesz meg Béci 8 km-t. v=s/t s/v=t 33,3 perc alatt, vagyis 9óra 3 perckor érte utol.


A kérdésre, hogy mikor érte utol (km-ben) az adja meg, hogy 40km/h-val 33,3 perc (0,55 óra) alatt mekkora utat tesz meg Béci.


v=s/t v*t= 40*0,55=22,2km-nél. találkoznak.

2015. ápr. 15. 13:38
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. ápr. 15. 13:48