Tudna valaki segíteni? (ne csak a végeredményt )2015. ápr. 15. 13:01
1/2 anonim válasza:
Fél óra alatt 8 km-t tett meg Imi.
40-16=24 a sebességkülönbség Béci javára.
A kérdés, hogy 24km/h-val haladva mennyi idő alatt tesz meg Béci 8 km-t. v=s/t s/v=t 33,3 perc alatt, vagyis 9óra 3 perckor érte utol.
A kérdésre, hogy mikor érte utol (km-ben) az adja meg, hogy 40km/h-val 33,3 perc (0,55 óra) alatt mekkora utat tesz meg Béci.
v=s/t v*t= 40*0,55=22,2km-nél. találkoznak.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. ápr. 15. 13:48