Segiseg kellene ket egyszeru matek feladatban ?


[link]

[link]


Elore is köszönöm a segiseget'


2015. ápr. 13. 16:21
 1/4 anonim válasza:

Az első -1. A levezetésre is szükséged van?

A második oldaról mindkét feladat kell?

2015. ápr. 13. 16:45
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, koszonom a segitseget!
2015. ápr. 13. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

8:

(a^2+2ab+b^2-a^2+2ab-b^2)/b=

a négyzetes tagok kiesnek:

4ab/b

b-vel egyszerűsítve:

4a a kifejezés

a=-1/4 akkor

4a=4*-1/4=-4/4=-1

-1 a kifejezés értéke.

2015. ápr. 13. 18:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 14. 18:13