Hogyan kell matekból ilyen alakba felírni valamit?


Nekem a gyök59/4 jött ki,és a megoldókulcsban a másik alak szerepel.Jól számoltam? Igazából nem tudom,hogy abba az alakba hogyan lehet ˝átváltani˝.

[link]



2015. ápr. 11. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a kettő.

Amúgy meg úgy lehet "átváltani", hogy amit tudsz elvégzel a gyökvonásból. Pl a nevezőben a 4-ből gyököt tudsz vonni, az 2 lesz, és akkor már csak a számláló van gyök alatt. A számlálóban meg megnézed, hogy szorzattá tudsz-e úgy alakítani, hogy egy négyzetszám szerepeljen a szorzatban, mert akkor abból is gyököt tudsz vonni - kihozod a gyökjel elé.

2015. ápr. 11. 15:31
 2/2 anonim ***** válasza:

A kettő nem egyenlő egymással, vagy a megoldásod rossz vagy a könyvben szerepel téves eredmény.

Egyébként a gyök alatti számot kell felbontani olyan szorzat(ok)ra, amelyben az egyik tag négyzetszám, ami így kiemelhető a négyzetgyök elé.

Például amit linkeltél:

(7*gyök(2))/2 = gyök^[(7^2*2)/(2^2)] = gyök[(49*2)/4] = gyök(98/4)

2015. ápr. 11. 15:33