Valaki le tudná vezetni ezt a fizikai számítást?


Tudna segíteni nekem valaki, aki jó fizikából? Homogén elektromos mezőben a térerősségre merőleges 0,2 négyzetméteres felületen 600 erővonal halad át.

a, Mennyi a térerősség értéke?

b, Mennyi a felület 0,1 négyzetméteres részének a fluxusa?

c, Mennyi az előbbi felületre merőleges 0,1 m^2-es felületnek a luxusa?


2015. ápr. 9. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Függvénytáblázat->képletbehelyettesítés.


Persze előbb rá kell jönni, hogy a fluxus 3000 Vm lesz.


Innentől:


a.) E=fluxus/felület.

b.) és c.) arányosan beszorzod a 3000Vm-tert a felülettel.

2015. ápr. 10. 14:47
 2/6 Bellabás V. Levente ***** válasza:

A térerősség vektormennyiség!

Számértékileg az 1m^2 felületet merőlegesen keresztül döfő erővonalak számával egyenlő.

Tehát a feladatban 5*600 db erővonal döfi az 1m^2 -es felületet, ezért E(abszolút értéke)= 3000 V/m

Helytelen a térerősséget a fluxussal definiálni, hiszen pont fordított a definíció!

Fluxus = E(merőleges komponens)*felület nagysága.

2015. ápr. 10. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:

"Helytelen a térerősséget a fluxussal definiálni, hiszen pont fordított a definíció!"


Én nem a definíciót adtam meg, hanem egy használahtó számítási formulát.


Nyílván a fluxust úgy definiáljuk, mint az E térerősségvektor és a dA elemi felületvektor skalárszorzatának az "A" felületre vett integrálja.


A térerősséget meg persze valamilyen "próbatöltéssel" és a rá ható erővel szokás definiálni.


Na de most ha én itt elkezdek vektormezőket integrálni, abból a kérdező ért szerinted valamit?!

2015. ápr. 10. 22:54
 4/6 Bellabás V. Levente ***** válasza:

"Persze előbb rá kell jönni, hogy a fluxus 3000 Vm lesz.


Innentől:


a.) E=fluxus/felület.

b.) és c.) arányosan beszorzod a 3000Vm-tert a felülettel."


Ez így félreérthető, hiszen ha a fluxus 3000 Vm, akkor az a.)-ra írt összefüggésed alapján E= 3000/0.2 = 15000 V/m, ami nem jó!

Tehát nem a fluxus 3000 Vm, hanem a térerősség 3000 V/m, hiszen a definíció szerint 1m^2-en 3000 erővonal megy keresztül merőlegesen.

Ezután a b.) és c.) kérdésekre a válasz: fluxus= E(merőleges komponens)*felület területe, ami a b.)-nél 300 Vm , míg a c.)-nél 0*0.1= 0 Vm

2015. ápr. 11. 00:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogos, tényleg félreérthető. Az én fluxusom 1m^2-re vonatkozott.
2015. ápr. 11. 13:11
 6/6 Bellabás V. Levente ***** válasza:
Nálam is előfordult már ilyesmi, emberek vagyunk. :-)
2015. ápr. 11. 18:45