Már mindegyik lehetőséggel próbáltam de egyszerűen sehogy sem jön ki. Tudnátok benne segíteni, előre is köszönöm! :)2015. ápr. 8. 18:56
1/3 anonim válasza:
Ez nagyon egyszerű, azonnal látszik, hogy szétválasztható változójú!
dy*(y^2/(y-1))=dx/x^2.
Egyszerű integrálás innentől kezdve.
2/3 A kérdező kommentje:
Bal oldalt nem tudom integrálni:
integral(y^2 / (y-1))dy = ??? Ezt hogy kell
2015. ápr. 8. 19:51