Differenciálegyenlet valaki? x^2 * y^2 * y' = y-1

Már mindegyik lehetőséggel próbáltam de egyszerűen sehogy sem jön ki. Tudnátok benne segíteni, előre is köszönöm! :)

2015. ápr. 8. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű, azonnal látszik, hogy szétválasztható változójú!


dy*(y^2/(y-1))=dx/x^2.


Egyszerű integrálás innentől kezdve.

2015. ápr. 8. 19:33
 2/3 A kérdező kommentje:

Bal oldalt nem tudom integrálni:

integral(y^2 / (y-1))dy = ??? Ezt hogy kell

2015. ápr. 8. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
polinomosztással
2015. ápr. 8. 20:02