Kémia:nátrium-hidroxid, kalcium-hidroxid, nátrium-karbonát?
nátrium-hidroxid
kötéstípusa:
rácstípusa:
kalcium-hidroxid szén-dioxid reakcióegyenlete:
kalcium-oxid
kötéstípusa:
rácstípusa:
az oldat kémhatása:
nátrium-karbonát
kötéstípusa:
rácstípusa:a vegyületet felépítő részecskék jele:
kalcium-karbonát
kötéstípusa:
rácstípusa:
a vegyületet felépítő részecskék jele:
1. Talán légyszíves, vagy valami...
2. Ez nem házifeladat-megoldó szakkör. Senki nem fog helyetted dolgozni, ha van valami konkrét(!) kérdésed amit nem értesz, szívesen segítek, de neked is tenned kell a saját sikereidért.
3. Ezek annyira alapvetőek, hogy így egy az egyben benne vannak a tankönyvedben, de ha legalább arra hajlandó lettél volna hogy 10 perc erejéig utánanézz a google-ban, már rég kész lennél vele.
Ezek után segítsen akinek hat anyja van.
Kedves választ adó!Órákat kerestem ezekre a kérdésekre a választ,és az hogy nem tudtál rá NORMÁLIS választ adni számomra annyit jelent hogy te sem tudod igazán :)
Azért köszönöm kioktatásod
Nem arról van szó hogy nem TUDOK válaszolni, hanem arról, hogy nem AKAROK alapszintű házi feladatot senki helyett megoldani. Most ha begépelném a válaszokat, attól te mit értenél meg az anyagból? A kérdést a következőképp kellett volna feltenni, akkor még válaszoltam is volna:
"Tudna segíteni valaki a kémia házimban? Nem értem, hogyan lehet rájönni arra, hogy egy kémiai anyagban milyen kölcsönhatások vannak, milyen rácsban kristályosodik, stb. Van ennek valamilyen logikája vagy csak be kell magolni hogy melyiknek milyen van? (ide bemásolva a konkrét kérdéseket) A válaszokat előre is köszönöm."
Így már tudtam volna hogy hajlandó vagy gondolkodni rajta és nem csak másokat akarsz dolgoztatni magad helyett, plusz ott a végén egy kis köszönet. Ennyi lett volna. De csak hogy lásd hogy én tényleg segíteni akarok, a nátrium-hidroxidot megcsinálom.
Tehát ugye tudjuk hogy az alkálifémek vegyületei általában ionosak, merthogy ezt az dönti el, hogy mekkora a kötést alkotó atomok közti elektronegativitás-különbség. Ha nagy a különbség, akkor ugye az egyik atom teljesen elszipkázza a másik elektronját, ez ionos kötésre utal, de ha kb. egyenlő az elektronegativitás, akkor egyik sem tudja elszipkázni a másiktól, hanem osztoznak a kötésen, ez a kovalens kötés lényege. A NaOH az egy kivétel, azt inkább molekularácsos anyagnak tekintjük mint ionrácsosnak. A Na és az O atom között elég nagy az elektronegativitási különbség, ezért ezt a kötést tekinthetjük ionosnak, de az O és H közt kovalens van. tehát a NaOH-ban van ionos és kovalens kötés is, rácstípusa molekularács.
Ha ez alapján nem tudod a többit, akkor javaslom a tankönyvet, abban ezeknek a háttérelmélete le kell hogy legyen írva, az alapján meg fogod tudni csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!