Egyenlet kéne,hogy az x mennyi és a került kiszámítása is. Köszönöm.2015. ápr. 7. 13:49
1/2 anonim válasza:
Derékszögű trapéz rövidebb szára egyben a magassága is.
T=((a+c)/2)*m
egyik alap x a másik x+5
((x+x+5)/2)*12=210
(2x+5)*12=420
24x+60=420
x=15
rövidebb alap 15 hosszabb=20
rövidebb szára 12
hosszabb szár:
pitagorasz: gyök(12^2+5^2)=13
Kerülete: 15+20+12+13=60cm
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. ápr. 7. 15:26