Egy derékszögű trapéz egyik alapjának hossza 5cm-rel nagyobb a másik alap hosszánál. A trapéz rövidebb szárának hossza 12 cm. Mekkora a húrtrapéz kerülete ha területe 210 négyzet cm?

Egyenlet kéne,hogy az x mennyi és a került kiszámítása is. Köszönöm.

2015. ápr. 7. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Derékszögű trapéz rövidebb szára egyben a magassága is.

T=((a+c)/2)*m

egyik alap x a másik x+5

((x+x+5)/2)*12=210

(2x+5)*12=420

24x+60=420

x=15

rövidebb alap 15 hosszabb=20

rövidebb szára 12

hosszabb szár:

pitagorasz: gyök(12^2+5^2)=13

Kerülete: 15+20+12+13=60cm

2015. ápr. 7. 14:34
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. ápr. 7. 15:26