Fizika. segítség kell. Valaki?


A közlekedő edényben 2 féle folyadék van:higany, sóoldat. Az edényben 9 cm magasságú higanyoszlop tart egyensúlyt 108cm söoldattal. Mekkora a sóoldat sűrűsége??



2000m magasan a levegő nyomásaegyenlő a 60 cm magas higanyoszlop nyomásával. Hány kilópascal a légnyomás??



Egy levegővel töltött ladba tömege 1kg térfogata 10liter. Mekkora nyomás alatt lehet nyugalomba tartani a víz alatt??



2015. márc. 23. 19:11
 1/1 Hominida ***** válasza:

9 cm higany = 108 cm sóoldat -> a sóoldat sűrűsége a higany sűrűségének 9/108 = 1/12 része. Ha a higany sűrűségét 13600 kg/m³-nek vesszük, akkor a sóoldat sűrűsége 1133,3 kg/m³.


A légnyomás 600 Hgmm. A váltószám 133,322, vagyis 600 Hgmm=79992,3 Pa = 79,9923 kPa. Egy másik út: 760 Hgmm=1013,25 hPa. Akkor 600 mm higany nyomása 79,993 kPa.


A 10 literes labdára ható felhajtóerő 10 liter = 10 kg víz súlya, amiből levonódik 1 kg tömeg súlya, marad 9 kg· 9,80665 m/s² = 88,26 N. Ezt ellensúlyozni ekkora ERŐVEL lehet.

2015. márc. 23. 22:20