Üdv! Hogy kell azt kiszámolni, hogy ha 2 kőműves együttes erővel 6 nap alatt készül el a munkával. Külön külön az egyiknek a munka 5 nappal tovább tartana mint a másiknak. Külön-külön mennyi idő alatt végeznének?

Elnézést a hülye fogalmazásért remélem a lényeg érthető.

2015. márc. 23. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

1/(1/N1+1/N2)=6

N1=N2+5


1/(N2+5)+1/N2=1/6

6N2+6(N2+5)=N2(N2+5)

12N2+30=N2^2+5N2

N2^2-7N2-30=0


N2=10

N1=15

2015. márc. 23. 17:44
 2/2 hidd válasza:
pontos számért adj meg egy munkás idöt
2015. márc. 24. 21:43