A 0,1,2.9 számjegyekből álló halmaznak hány olyan részhalmaza van, amely legalább kételemű?

176 a végeredmény, de nem tudom hogyan kell kiszámolni.
2015. márc. 22. 11:12
 1/5 anonim válasza:

10 alatta 0 = 1


10 alatta 1 = 10! / 1!(10-1)! = 3628800 / 362880 = 10


Összes részhalmaz: 2^10 = 1024


Tehát 1013 a megoldás :D


Feltéve ha 0,1,...,9 számjegyek akartak lenni.


Feltéve hogy a 2.9-nél a . az ... -ot jelentett és 10 számjegyre gondoltál.

2015. márc. 22. 11:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Ajj nem jól írtam le. Szóval úgy van hogy a 0,1,2.........9 számjegyekből.
2015. márc. 22. 11:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, remélem így már érthető. A végeredmény biztosan 176 csak nem tudom hogy jön ki.
2015. márc. 22. 11:40
 4/5 anonim válasza:

Nem értem hogy jöhetne ki 176, amikor az összes részhalmaz száma 2^n azaz 2^10 = 1024


Ebből lejön az üres halmaz, és az 1 elemű halmaz, a többi meg jó.


Vagy én gondolkodok rosszul?

2015. márc. 22. 11:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, de a megoldókulcsban biztosan 176 a végeredmény.
2015. márc. 22. 11:54