Hány olyan hatjegyű szám van, amely csak páros számjegyekből áll?

2014. febr. 16. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiválasztás feladat.


5 számjegyből kell összekreálnunk a számokat: 0;2;4;6;8


Az első helyre csak 4 számból választhatunk, mivel a 0 nem kerülhet oda. A többi helyre 5 számból kell kiválasztanunk 1-et, így


4*5*5*5*5*5=4*5^5=12500 darab ilyen szám van.

2014. febr. 16. 11:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi hogy segítettél :)
2014. febr. 16. 11:46