2014. febr. 16. 10:55
1/2 anonim válasza:
Kiválasztás feladat.
5 számjegyből kell összekreálnunk a számokat: 0;2;4;6;8
Az első helyre csak 4 számból választhatunk, mivel a 0 nem kerülhet oda. A többi helyre 5 számból kell kiválasztanunk 1-et, így
4*5*5*5*5*5=4*5^5=12500 darab ilyen szám van.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi hogy segítettél :)
2014. febr. 16. 11:46