2015. márc. 20. 20:27
1/2 anonim válasza:
számolni nem számolok,de elinduláshoz
indulj ki 100 g, minden m% legyen abban a 100g az adott tömeged pl. 40 g C,aminek tudod az M-jét,ebből mondasz egy n-t, megcsinálod a többi anyagra is ezt, a kapott számokra felírsz egy arányt(kiválasztod a legkisebb számot,azt veszed egynek,és megnézed,hogy a többi mennyiszer van benne)
ha ez megvan a C-re kiszámolt utóbbi adat lesz a C darabszáma a molekulában,ha ez pl. kettő,akkor C2 már biztos és stb :)
2/2 anonim válasza:
180*0.4 = 72g(C tömege)
180*0.533= 96g(O tömege)
180*0.067= 12g(H tömege)
72/12=6 (C sztöchiometriaszáma)
96/16=6 (O sztöchiometriaszáma)
12/1=12 (H sztöchiometriaszáma)
C6H12O6 - glükóz/fruktóz tehát a monoszacharidok közé tartozik