Hogy van ez a sinus cosinus tangens cotangens?

Hogy kell ezekkel háromszögnél számolni? :) nagyon lebutítva valaki kitudná fejteni? :ooo

2015. márc. 19. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

számológépet fogod és ott vannak ilyen gombok, hogy sin, cos, tan. kotangenst nem kell majd használni nem kell félned :D

szinusz: szinte mindig, ha derékszögű háromszög van akkor szöggel szemközti befogó/átfogó amúgy meg (sin(alfa)/sin(béta)=a/b arányt fogod mindig használni)

koszinusz: ha derékszögű háromszög van akkor szög melletti befogó/átfogó amúgy meg a szinusz tétel a következő c^2=a^2+b^2-2*a*b*cos(gamma)

tangens: nagyon ritkán van használva amúgy szöggel szemközti befogó/szög melletti befogó.

2015. márc. 19. 21:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Először lexikálisan meg kell jegyezned hogy a derékszögű háromszögnek melyik a két befogója és átfogója. A két befogó zár be derékszöget egymással.

Majd szintén lexikálisan meg kell jegyezned a szögfüggvények definícióit. Például hogy valamely szög szinusza a szöggel szembeni befogó és az átfogó hányadosa.

[link]

2015. márc. 19. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
2015. márc. 19. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag két dolgot kell megjegyezned: SZinusz = SZemközti/átfogó és mivel a tangens van "előbb", ezért az a szemközti/melletti. A többi innen megvan.
2015. márc. 19. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
én sem értettem ezt soha. hogy mire jó ez egyáltalán, mi ez?
2015. márc. 20. 02:08
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Keresel derékszögű háromszögeket, és azoknak a megfelelő adatait adják. Ehhez meg a függvények definícióját kell tudni, vagy a szármatatását.
2015. márc. 20. 06:27
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Na. A mese ott kezdődik hogy van egy derék háromszöged, megnézed az egyik nem annyira derék szögét, a ko-zelebbi oldal osztva az átfogóval az a ko-szinusz, igazán könnyű megjegyezni, a másik oldal az átfogóval az a szinusz. Ugyanígy, a ko-zelebbi oldal osztva a távolabbikkal a cotangens, a távolabbi oldal osztva a közelebbivel a tangens.


Azt a co betűkből tudod hog közelebbi vagy távolabbi oldalt kell osztani, a Pithagorász tételt meg tudod, abból mindig tudni fogod hogy az átfogóval kell osztani mert cos alpha négyzet plusz sin alpha négyzet az egy.


Mire jó ez a marhaság? Kerületet meg területet meg hiányzó oldalakat számolni. Merthogy az oldalak osztva a szemben lévő szög szinuszával mindhárom oldal-szög párra ugyanitt adnak. A Pithagorász tétel kiterjesztése a cosinus tétel, miszerint a^2=b^2+c^2-2bc cos alpha. Végül, a terület az 1/2bc sin alpha. Ebből a két tételből jön a Héron-képlet [link] egyik levezetése.

2015. márc. 21. 03:29