Mi ennek a megoldása? Hogyan lehet levezetni?

Egy hetedik osztályban matematikából kétszer annyi hármas dolgozatot irtak, mint ötöst, néggyel kevesebb négyest, mint hármast, és irtak még négy kettest. Hány jeles, jó, közepes, elégséges dolgozatot irtak, ha a jegyek átlaga 3.48 volt, és nem volt elégtelen dolgozat!?

2015. márc. 19. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha el tudsz rajta menni akkor tessék:

[link]


Van benne ellenőrzés is. Illetve a tetején fent az 3=3 és társai azt jelöli hogy mi az x. TEhát az hogy x a 3-ast jelenti.

2015. márc. 19. 10:45
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Nem mindenhol tudom elolvasni sajnos :(


De majd valahogy kibogozom :)

2015. márc. 19. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát a paint írás tudásom még mindig nem jó. Bár a sima kézírásom se xD
2015. márc. 19. 11:00
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem jön ki, ami neked, de még nyomozom a betűidet :)

Köszönöm!!!

2015. márc. 19. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:

x=2y

x=z-4

U(ami a kettes)=4


3,58=(x*3+(x/2)*5+(x-4)*4+8)/(x+x/2+x-4+4)


HA elvégzed a szükséges átalakításokat. (összevonás és beszorzod az egészet)


8,7x=9,5x-8

Kivonás

0,8x=8 -> x=10


Megkaptuk, hogy x=10 tehát 3-asból 10 db van. Ergó 5-ből 5, 4-ből 6 és tudtuk, hogy kettesből 4.

2015. márc. 19. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:

*3,48=(x*3+(x/2)*5+(x-4)*4+8)/(x+x/2+x-4+4)


Elírtam bocs. Nem 3,58

2015. márc. 19. 11:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! :)
2015. márc. 19. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:

#5


x=z-4 helyett z=x-4 akart sztem lenni (későbbi számításban is úgy van, és úgy helyes) :D

2015. márc. 19. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából x=z+4 lett volna :D mitn a képen is van csak elírtam.
2015. márc. 19. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Ekvivalens megfogalamzás, nekössébele :D
2015. márc. 24. 12:51