Egy hetedik osztályban matematikából kétszer annyi hármas dolgozatot irtak, mint ötöst, néggyel kevesebb négyest, mint hármast, és irtak még négy kettest. Hány jeles, jó, közepes, elégséges dolgozatot irtak, ha a jegyek átlaga 3.48 volt, és nem volt elégtelen dolgozat!?2015. márc. 19. 10:22
1/10 anonim válasza:
Ha el tudsz rajta menni akkor tessék:
Van benne ellenőrzés is. Illetve a tetején fent az 3=3 és társai azt jelöli hogy mi az x. TEhát az hogy x a 3-ast jelenti.
2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
Nem mindenhol tudom elolvasni sajnos :(
De majd valahogy kibogozom :)
2015. márc. 19. 10:56
3/10 anonim válasza:
Hát a paint írás tudásom még mindig nem jó. Bár a sima kézírásom se xD
4/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem jön ki, ami neked, de még nyomozom a betűidet :)
Köszönöm!!!
2015. márc. 19. 11:10
5/10 anonim válasza:
x=2y
x=z-4
U(ami a kettes)=4
3,58=(x*3+(x/2)*5+(x-4)*4+8)/(x+x/2+x-4+4)
HA elvégzed a szükséges átalakításokat. (összevonás és beszorzod az egészet)
8,7x=9,5x-8
Kivonás
0,8x=8 -> x=10
Megkaptuk, hogy x=10 tehát 3-asból 10 db van. Ergó 5-ből 5, 4-ből 6 és tudtuk, hogy kettesből 4.
6/10 anonim válasza:
*3,48=(x*3+(x/2)*5+(x-4)*4+8)/(x+x/2+x-4+4)
Elírtam bocs. Nem 3,58
7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! :)
2015. márc. 19. 11:29
8/10 anonim válasza:
#5
x=z-4 helyett z=x-4 akart sztem lenni (későbbi számításban is úgy van, és úgy helyes) :D
9/10 anonim válasza:
Igazából x=z+4 lett volna :D mitn a képen is van csak elírtam.
10/10 anonim válasza:
Ekvivalens megfogalamzás, nekössébele :D