1 = A+ (A+B) n -ből hogy jön ki az A = 1 és A + B = 0?

Kép hozzá: [link]

2015. márc. 18. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha A+B nem 0, akkor A=A(n), pedig nem
2015. márc. 18. 18:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert egy polinom akkor egyenlő ha együtthatói megegyeznek

bal oldalon n nem szerepel ezért n=0 amiből következik

A+B=0

viszon van 1

ezért A=1

ezt beirva a fentibe:

1+B=0

B=-1

2015. márc. 18. 19:08
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Csak az A lehet 1 vagy B-nek is lehetett volna 1-es értéket adni? Pl. B = 1 és A = -1?

2015. márc. 18. 21:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaa, most már értem, n lenullázza az A+B-t, így csak A marad. Köszönöm! :)
2015. márc. 18. 21:54