Számítsuk ki az egységnyi sugarú körbe írt szabályos hatszög területét?

Az addig oké , hogy egy háromszögnek kellene a területét kiszámolni (ami ugye T=a*b*sinß/2) és azt megszorozni 5-tel, de ugye csak egy szöget ismerek mivel 360/5=72, de ebből hogy tudom kiszámolni?

2015. márc. 17. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Te hatszögről irsz és ötszög területét akarod kiszámolni.

A szabályos hatszögnél van 6db egyenlő oldalú háromszöged.

2015. márc. 17. 15:11
 2/6 A kérdező kommentje:
bocs, elírtam ötszög területe kell
2015. márc. 17. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez 5db egyenlő szárú háromszög aminek a azáraszöge 72

Az alapon fekvő két szöge egyenlő:

180-72=108/2=54 fokos a másik két szög.

2015. márc. 17. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi szárszöge 72 fokos. (elgépeltem)
2015. márc. 17. 15:26
 5/6 A kérdező kommentje:
És ebből hogyan számolom ki a-t és b-t?
2015. márc. 17. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogsz egy olyan háromszöget, amiről #3-as ír.

Ez egyenlőszárú háromszög, amelyiknek a szárszöge 72°, a szárai 1 hosszúak (mind sugár).

Húzd meg az alapjához (a) tartozó magasságot (m).

Így kapsz két egybevágó derékszögű háromszöget.

ezeknek a derékszögű háromszögeknek az átfogója 1, rövidebbik befogója a/2, hosszabbik befogója m.

A kisebbik hegyessöge pedig 72°/2, azaz 36°.


Trigonometria:

sin(32°) = (a/2) / 1 = a/2

cos(32°) = m / 1 = m


Számold ki a és m hosszát!


Utána egy háromszög területe (amiből 5 van):

Th = a * m / 2


Végül az ötszög területe:

T = 5 * Th

2015. márc. 17. 15:40