Hali :D Addíciós tételekkel kell dolgoznunk, az x kiszámítása nélkül, de ahol tangens van, ott nem tudok mit csinálni :( csak egy kezdő lökésre lenne szükségem, hogy melyik tétel felhasználásával induljak el :) Nagyon remélem, hogy megosztjátok velem a tudásotokat :D

2015. márc. 16. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
oké, rájöttem közben, amennyiben a megoldás 20/21 :DDD
2015. márc. 16. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Na és ez hogy jött ki?
2015. márc. 16. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Felírod a tangenst így: tg(x)=sin(x)/cos(x). Ugyanígy át tudod írni tg(2x)-et is: tg(2x)=sin(2x)/cos(2x).


Az első egyenletből megkapod, hogy sin(x)=0,4*cos(x), ezután a másik egyenletben átvariálod sin(2x)-et és cos(2x)-et az addíciós képletekkel, innentől már sima ügy.

2015. márc. 16. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
tg2x=2tgx/(1-tg^2x)
2015. márc. 16. 18:55
 5/6 A kérdező kommentje:
ugy jött ki, ahogy a #4-es írta
2015. márc. 16. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Az meg úgy jön ki, hogy tg2x=sin2x/cos2x=2sinxcosx/cos^2x-sin^2x, oszt ha a számlálót is, meg a nevezőt is elosztod cos^2x-el, akkor megvan.
2015. márc. 17. 06:21