Én addig jutottam el:
50*C -----------------------------> 20*C
m(o.a)=250*0,3=75g. C=25 tömeg%
m(o.sz)= 175g. m(o.sz.) 175g (75%)
m(o.)=250g. m(o.a)=?
C=30 tömeg%
A többit nem tudtam, tudtok nekem segíteni tovább hogy kell megcsinálni, mert a nagy részét sikerült megcsinálnom.
Köszönöm!
2015. márc. 10. 19:03
1/1 anonim válasza:
Felírod rá a keverési egyenletet. ( Oldott anyag a folyamat elején és végén megegyezik.)
x gramm KCL vált ki akkor:
250*0.3 = (250-x)* 0.25 + x
x= 16.6667 (50/3) gramm vált ki.