A KCL oldhatósága 50*C-on 30 tömeg%-on,20*C-on 25 tömeg%-os. Mennyi válik ki 250 g telített oldatból, ha 50*C-ról 20*C-ra hūtjük?


Én addig jutottam el:


50*C -----------------------------> 20*C

m(o.a)=250*0,3=75g. C=25 tömeg%

m(o.sz)= 175g. m(o.sz.) 175g (75%)

m(o.)=250g. m(o.a)=?

C=30 tömeg%


A többit nem tudtam, tudtok nekem segíteni tovább hogy kell megcsinálni, mert a nagy részét sikerült megcsinálnom.


Köszönöm!



2015. márc. 10. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Felírod rá a keverési egyenletet. ( Oldott anyag a folyamat elején és végén megegyezik.)

x gramm KCL vált ki akkor:

250*0.3 = (250-x)* 0.25 + x

x= 16.6667 (50/3) gramm vált ki.

2015. márc. 10. 20:26